Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!
Vinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo Slider

gazowanie zboża

 

Fumigacja - gazowanie zboża, gazowanie budynków 

W ofercie naszej firmy znajdą Państwo profesjonalne usługi zwalczania szkodników magazynowych.

Jako jedyna firma w regionie posiadamy największe doświadczenie w zakresie gazowania zboża w silosach zbożowych, magazynach płaskich, statkach, przyczepach itp. Proces ten zwalcza owady takie jak : wołek, trojszyk, rozkruszek i inne.

Do gazowania szkodników magazynowych stosuje się obecnie cztery fumiganty: fosforowodór, bromek metylu (w stanie wycofywania), fluorek sulfurylu, dwutlenek węgla. Przy czym cały proces gazowania zboża przebiega w zgodzie ze ścisłymi procedurami zachowania bezpieczeństwa z całkowicie naturalnych materiałów, zachwycając swoją wysoką skutecznością.

Fumigacja znalazła zastosowanie nie tylko przy likwidacji szkodników w zbożu, ale również jako : fumigacja produktów spożywczo-rolnych czy obiektów sakralnych.

Gazowanie budynków, drewna, domów pustych obiektów w których są problemy ze szkodnikami drewna to również nasza specjalizacja.

Dajemy gwarancję na wykonywane zabiegi, pozostawiamy protokół fumigacji, pouczamy Kontrahenta o ewentualnych zagrożeniach.

Gwarantujemy wysoką skuteczność w najtrudniejszych warunkach!


 Opis wybranych fumigantów:


QUICKPHOS
Trucizna klasy I. Do stosowania przez specjalne ekipy. Zawiera 56 % fosforku glinu. Preparat owadobójczy i gryzoniobójczy o działaniu gazowym w formie pigułek. Pod wpływem wilgoci powstaje fosforowodór. Jedna pigułka o masie 0,6g wytwarza 0,2g fosforowodoru.
Przeznaczony do dezynsekcji pustych pomieszczeń oraz materiału siewnego. Doskonale sprawdza się przy gazowaniu zboża.

DELICIA- GASTOXIN
Trucizna klasy I. Mogą go stosować tylko przeszkolone ekipy. Zawiera 56,8 % fosforku glinu. Owadobójczy i gryzoniobójczy o działaniu gazowym w formie tabletek. Pod wpływem wilgoci powstaje fosforowodór. Jedna tabletka o masie 3g wytwarza 1g gazu.
Przeznaczony do dezynsekcji pustych obiektów.

MAGTOXIN 66 GE
Trucizna klasy I. Dozwolony do stosowania jedynie przez przeszkolone ekipy. Zawiera 66 % fosforku magnezu. Preparat w formie pigułek. Działa owadobójczo i gryzoniobójczo. Pod wpływem wilgoci wydziela się fosforowodór. Jedna pigułka o masie 0,6 g wytwarza 0,2g fosforowodoru.
Zastosowanie: dezynfekcja pustych pomieszczeń w budynkach, na barkach, w ładowniach statków.

DEGESCH PLATES/STRIPS
Trucizna klasy I. Dozwolony do stosowania jedynie przez specjalne przeszkolone ekipy. Zawiera 56 % fosforku magnezu. Preparat owadobójczy i gryzoniobójczy o działaniu gazowym w formie płytek/plates lub pasów/strips. Pod wpływem wilgoci wydzielany jest trujący gaz- fosforowodór. Jedna płytka /28x17 cm i masie 117 g wydziela 33 g fosforowodoru. Z pasa stanowiącego połączenie 20 płytek o wymiarze 560x17 cm i masie 2340 g uwalnia się 660 g fosforowodoru.
Zastosowanie: dezynfekcja pustych pomieszczeń w budynkach, na barkach, w ładowniach statków. Zwalcza większość szkodników przechowalni a także myszy i szczury.
Dawki: 1-3 płytek/30m2 lub 1-3 pasy/600 m2. Czas działania fosforowodoru zależy od temperatury i wynosi od 4 do 10 dni. Po tym terminie wietrzyć pomieszczenie przez 24 godziny a płytki i pasy zebrać i zakopać w ziemi daleko od zbiorników i ujęć wodnych. Preparat chronić przed wilgocią.

PHOSTOXIN 56 GE
Trucizna klasy I. Do stosowania wyłącznie przez specjalne ekipy. Zawiera 56 % fosforku glinu. Preparat owadobójczy i gryzoniobójczy o działaniu gazowym w formie tabletek. Pod wpływem wilgoci wytwarza trujący gaz-fosforowodór. Jedna tabletka o masie 3g wytwarza 1g fosforowodoru. Do dezynsekcji pustych obiektów.