Białkowanie, bielenie pomieszczeń inwentarskich, obór, chlewni

Białkowanie, bielenie pomieszczeń inwentarskich, obór, chlewni

Istnieje wiele problemów związanych ze zdrowiem zwierząt (bydła) hodowlanego w gospodarstwie. Jednym z nich jest higiena pomieszczeń inwentarskich. Zwierzęta będące zamknięte w chlewniach, oborach, itd. narażone są na zagrożenia wynikające z kontaktu z otoczeniem. Ze względu na zabrudzone powierzchnie od obornika, odchodów czy też gnojowicy, a także możliwości przedostania się owadów do pomieszczeń bardzo ważne jest utrzymanie czystości powierzchni ścian. Wówczas przeprowadza się zabieg białkowania, bielenia w pomieszczeniach.

Białkowanie, bielenie jest metoda dezynfekcji polegająca na pokryciu powierzchni mlekiem wapiennym. Zabieg ten należy przeprowadzać minimum raz w roku.

Mleko wapienne znacznie zmniejsza występowanie much. Bielenie znacząco poprawia warunki higieniczne w oborze, chlewni, ma działanie dezynfekcyjne.

Oferujemy usługę białkowania, bielenia następujących obiektów:

 • chlewni,
 • obór,
 • kurników,
 • stajni,
 • magazynów.

  Darmowa wycena!

  Masz pytania lub potrzebujesz naszej pomocy? Może interesuje Cię wycena naszych usług? Wyślij zapytanie, a odpowiemy na nie najszybciej jak to możliwe.  Tę stronę chroni rozwiązanie reCAPTCHA. Obowiązuje Polityka Prywatności oraz Regulamin Google.


  Zadzwoń do nas!