Gazowanie zboża

Gazowanie zboża, Fumigacja zboża

Fumigacja inaczej gazowanie to zwalczanie szkodników (dezynsekcja) za pomocą fumigantów tj. substancji chemicznych w postaci dymu, pary lub gazu.

W ofercie naszej firmy znajdą Państwo profesjonalne usługi takie jak: dezynsekcja, (fumigacja, gazowanie zboża) tj. zwalczania szkodników magazynowych.

Jako jedyna firma w regionie posiadamy największe doświadczenie w zakresie usługi gazowania zboża w silosach zbożowych, magazynach płaskich, statkach, przyczepach itp. Fumigacja zboża zwalcza owady takie jak: wołek zbożowy, omacnica spichrzanka, trojszyk, rozkruszek i inne.

 Proces gazowania zbóż przebiega w zgodzie ze ścisłymi procedurami zachowania bezpieczeństwa z całkowicie naturalnych materiałów, zachwycając swoją wysoką skutecznością.

Usługi fumigacja, gazowanie znalazło zastosowanie nie tylko przy likwidacji szkodników zboża, ale również jako : fumigacja produktów spożywczo-rolnych czy obiektów sakralnych.

 Gazowanie budynków, drewna, domów pustych obiektów w których są problemy ze szkodnikami drewna to również nasza specjalizacja.

Środki używane do gazowania ziarna zboża, ich działanie:

Do usługi gazowania zboża na terenie silosów i magazynów wykorzystujemy fosforowodór, który jest trujący zarówno dla owadów (wołek, trojszyk, omacnica spichrzanka, itd.) jak i pozostałych zwierząt oraz ludzi. Firma nasza stosuje środki ochrony roślin stosowane do fumigacji zboża, które generują fosforowodór tj.: QuickPhos Pellets 56 GE i QuickPhos Tablets 56 GE.

Środki QuickPhos zawierają 56% fosforku glinu, który w reakcji z wilgocią zawartą w powietrzu wydziela fosforowodór PH3, czyli bardzo silnie toksyczny gaz.

Jedna pigułka preparatu, który stosujemy o masie 0,6g wytwarza 0,2g fosforowodoru. 
Przypuszczalnie spowalnia pobór oraz transport elektronów od tlenu do struktur organizmu.

Istotne jest, by w atmosferze było odpowiednie stężenie tlenu, które ma bezpośredni wpływ na toksyczność fosforowodoru. Fosforowodór prowadzi do paraliżu owadów, a co za tym idzie hamuje procesy związane z oddychaniem.

Proces przeprowadzenia usługi gazowania zboża:

Aby zagwarantować bezpieczeństwo na terenie obiektu, gazowanie zboża wykonujemy według obowiązujących procedur. Należy zachować odpowiednią kolejność przeprowadzenia zabiegu- gazowanie zboża, tj.:

1.      Ustalenie środków bezpieczeństwa, dawki i rodzaju zastosowanego preparatu do fumigacji.

Określenie strefy bezpieczeństwa, poprzez oznaczenie znakami ostrzegawczymi terenu objętego fumigacją (silosów, magazynów).

2.      Uszczelnienie (silosów, magazynów), w których przeprowadzona będzie fumigacja.

Należy zastosować folię, aby zagwarantować gazoszczelność silosów i magazynów.

3.      Zastosowanie gazu w zamkniętych pomieszczeniach przez osobę uprawnioną do wykonywania prac.

Fumigację ziarna należy rozpocząć się od prawidłowego wkładania opakowań zawierających substancje stałe, które zamienią się w gaz w odpowiednich miejscach.

4.   Bezpieczeństwo, nadzorowanie.

Konieczne jest nadzorowanie pomieszczeń, w których została przeprowadzona fumigacja, gazowanie poprzez pomiar stężenia gazu. Do kontroli gazu użyć należy specjalnego urządzenia monitorującego stężenie, np. detektor fotojonizacyjny.

5. Wietrzenie pomieszczeń (silosów, magazynów)

Odwietrzanie silosów, magazynów w których wykonane było gazowanie zboża. Monitorowanie stężenia gazu, które po odgazowaniu powinno wynosić 0,1 ppm, co stanowi bezpieczny poziom gazu dla ludzi.

Pomieszczenie magazynowe, silosy mogą zostać oddane do użytkowania po uzyskaniu odpowiedniego stężenia gazu oraz po wystawieniu przez firmę, która wykonywała gazowanie zboża zaświadczenia, w którym zawarta jest informacja, że pomieszczenia magazynowe, silosy są wolne od gazu.

Czas trwania usługi gazowanie zboża

Gazowanie zboża bezpośrednio zależne jest od warunków atmosferycznych. Odpowiednia temperatura dla przeprowadzenia zabiegu zboża gazowanie to powyżej 10 stopni Celsjusza, natomiast im wartość ta jest wyższa, tym zabieg  fumigacji jest krótszy. Optymalna długość usługi gazowania zboża trwa od 7 do 14 dni.

Dajemy gwarancję na wykonywane zabiegi gazowanie zboża, pozostawiamy protokół fumigacji, pouczamy Kontrahenta o ewentualnych zagrożeniach wynikających z przeprowadzonego zabiegu.

Dezynsekcja poprzez gazowanie zboża jest to złożony i niebezpieczny proces, jednak powierzając te zadanie naszej firmie będą mieli Państwo pewność, że fumigacja zboża będzie przeprowadzona profesjonalnie, skutecznie i bezpiecznie, zgodnie z krajowymi przepisami.

Zakład Dezynfekcji, Dezynsekcji i Deratyzacji Andrzej Panfil posiada specjalne mierniki gazu, dzięki którym poziom fosforowodoru wykrywany jest nawet w przypadku jego niewielkiego poziomu.

Usługi: gazowanie zboża, zwalczanie szkodników drewna wykonujemy na terenie całego kraju w elewatorach, mieszalniach pasz, obiektach produkcji rolnej oraz innych dużych podmiotach.

Fumigacja zboża – Gwarantujemy wysoką skuteczność w najtrudniejszych warunkach!

Atrakcyjna cena.

Niska cena to kolejny atut przeprowadzenia usługi gazowania ziarna zboża przez naszą firmę.

Zapraszamy do kontaktu w sprawie gazowania zboża fosforanem, aby skutecznie zwalczyć uciążliwe szkodniki.

Przykładowe realizacje usługi gazowania

    Darmowa wycena!

    Masz pytania lub potrzebujesz naszej pomocy? Może interesuje Cię wycena naszych usług? Wyślij zapytanie, a odpowiemy na nie najszybciej jak to możliwe.

    Tę stronę chroni rozwiązanie reCAPTCHA. Obowiązuje Polityka Prywatności oraz Regulamin Google.

    Zadzwoń do nas!