Deratyzacja i zwalczanie gryzoni

Deratyzacja

Deratyzacja – całokształt działań, mający na celu ukształtowanie środowiska w ten sposób, by nie sprzyjało ono pojawianiu się gryzoni. Deratyzacja to oprócz zwalczania wszelkich szkodliwych gryzoni poprzez stosowanie chemicznych, fizycznych bądź biologicznych środków, także działania prewencyjne, monitorujące czy też korygujące dotyczące pojawiania się przede wszystkim myszy oraz szczurów.

Stosujemy zintegrowane metody zwalczania gryzoni

Aby schwytać gryzonie wykorzystujemy profesjonalne urządzenia takie jak:

  • karmniki deratyzacyjne,
  • chwytacze żywołowone,
  • chwytacze mechaniczne,
  • chwytacze elektryczne,
  • pułapki klejowe.

Dla każdego obiektu przygotowujemy się i podchodzimy indywidualnie. Stosujemy rodentycydy w postaci trutek miękkich, granulatów, płynu czy też w formie zatrutego ziarna. Są to tzw. antykoagulanty pierwszej i drugiej generacji. Te pierwsze powodują zatrucie po kilkukrotnym pobraniu, natomiast te drugie są truciznami o działaniu chronicznym (z opóźnionym efektem) i są trujące dla gryzoni już po pojedynczym pobraniu.

Występowanie gryzoni na Waszym terenie to zagrożenie dla zdrowia! Myszy i szczury roznoszą wiele chorób takich jak: schistosomatozę, tyfus plamisty, salmonellę, leptospirozę, włośnicę, toksoplazmozę, dur szczurzy, ospę riketsjową.
Gryzonie i myszy to bardzo niebezpieczne szkodniki, nie tylko ze względu na rozprzestrzenianie się chorób, ale także na straty finansowe, które generują (np. przegryzienie instalacji elektrycznych, zniszczenia magazynowej żywności). Deratyzacja jest zatem kluczowa.

    Darmowa wycena!

    Masz pytania lub potrzebujesz naszej pomocy? Może interesuje Cię wycena naszych usług? Wyślij zapytanie, a odpowiemy na nie najszybciej jak to możliwe.