Deratyzacja i zwalczanie gryzoni

Deratyzacja

Deratyzacja – działania, mające na celu ukształtowanie środowiska w ten sposób, by nie sprzyjało ono pojawianiu się gryzoni. Deratyzacja to oprócz zwalczania wszelkich szkodliwych gryzoni poprzez stosowanie chemicznych, fizycznych bądź biologicznych środków, to także działania prewencyjne, monitorujące czy też korygujące dotyczące pojawiania się przede wszystkim myszy oraz szczurów. Stosujemy zintegrowane metody zwalczania gryzoni.

Metody deratyzacji – jak zwalczyć szczury i myszy?

Zwalczanie gryzoni można przeprowadzić różnymi metodami, wyróżnia się następujące:

 • zapobiegawcze (prewencyjne: metody sanitarne, szczuroszczelność);
 • interwencyjne (metody fizyczne, chemiczne, biologiczne).

Deratyzacja – Metody zapobiegawcze

Pierwsze z nich- metody zapobiegawcze oznaczają niedopuszczenie bądź zminimalizowanie przedostania się szkodników na dany teren (do domu, mieszkania, firm i innych miejsc), a także zapobieganie ich rozmnażaniu się. Usługę deratyzacji w sposób sanitarny należy wykonać poprzez ograniczenie dostępu myszy i szczurów do niezbędnych do ich życia: pokarmów, wody i kryjówek. W ten sposób zmniejszymy liczbę szkodników na danym terenie. Należy zwrócić uwagę na wyrzucanie odpadów do szczelnych pojemników oraz aby nie były rozrzucone resztki produktów. Ważne jest także usunięcie potencjalnych kryjówek dla niechcianych zwierząt -myszy i szczurów, tj. składy drewna przy budynku czy gęsta roślinność.

Deratyzacja – Metody interwencyjne

Deratyzacja – metody fizyczne

W metodach fizycznych stosuje się różnego rodzaju działania, które należy wykonać, aby zwalczanie myszy i szczurów było skuteczne. Kluczowe jest określenie inwazji myszy i szczurów, ich obszar występowania.

Po tym jak firma DDD przeprowadzi usługę deratyzacji trzeba wykonać monitoring, który będzie stanowił całkowity zabieg ograniczający liczebność gryzoni. Po uszczelnieniu terenu firmy tj. wszelkich szczelin i dziur należy przystąpić do zamontowania urządzeń do monitorowania i zwalczania gryzoni. Należy zwrócić uwagę na zabezpieczenie pułapek deratyzacyjnych poprzez oznaczenie urządzeń etykietami ostrzegawczymi, przymocowanie urządzeń do podłoża, zabezpieczenie na klucz, po to aby zachować bezpieczeństwo ludzi i zwierząt domowych.

Zakład DDD Andrzeja Panfila stosuje profesjonalne urządzenia takie jak:

 • karmniki deratyzacyjne,
 • chwytacze żywołowne,
 • chwytacze mechaniczne,
 • chwytacze elektryczne,
 • pułapki klejowe.

Deratyzacja – metody chemiczne

Stosuje się również metody chemiczne, w których używa się trutki chemiczne na szczury i myszy. Spożycie tych środków przez gryzonie unieszkodliwiają je poprzez drogę pokarmową. Stosujemy rodentycydy w postaci trutek miękkich, granulatów, płynu czy też w formie zatrutego ziarna. Są to tzw. antykoagulanty pierwszej i drugiej generacji. Te pierwsze powodują zatrucie po kilkukrotnym pobraniu, natomiast te drugie są truciznami o działaniu chronicznym (z opóźnionym efektem) i są trujące dla gryzoni już po pojedynczym pobraniu. Stosowane trutki muszą posiadać pozwolenie na dopuszczenie danego preparatu biobójczego na rynek.

Dla każdego obiektu przygotowujemy się i podchodzimy indywidualnie.

Deratyzacja- metody biologiczne

Deratyzacja metodami biologicznymi to pozbycie się gryzoni przez nasze zwierzęta domowe! Naturalni wrogowie: koty i psy to dobre rozwiązanie, ale mimo wszystko często nieskuteczne. Zwierzęta domowe nie zawsze są w stanie ograniczyć liczebności gryzoni.

Szkodliwość gryzoni

Występowanie gryzoni na Waszym terenie to zagrożenie dla zdrowia! Myszy i szczury roznoszą wiele chorób takich jak: schistosomatozę, tyfus plamisty, salmonellę, leptospirozę, włośnicę, toksoplazmozę, dur szczurzy, ospę riketsjową.

Szczury i myszy to bardzo niebezpieczne szkodniki, nie tylko ze względu na rozprzestrzenianie się chorób, ale także na straty finansowe, które generują (np. przegryzienie instalacji elektrycznych, zniszczenia magazynowej żywności). Deratyzacja jest zatem kluczowa.

Zleć wykonanie usługi deratyzacji profesjonalnej firmie deratyzacyjnej, a pozbędą się Państwo niechcianych gryzoni!

Wybierz firmę Dezynfekcji, Dezynsekcji i Deratyzacji Andrzeja Panfila, a dzięki temu nie będziesz tracił pieniędzy na zakup nieskutecznych preparatów deratyzacyjnych, będziesz miał przeprowadzoną deratyzację wykorzystując przy tym profesjonalne preparaty, najczęściej niedostępne w sklepach.

Usługi – zwalczanie szkodników przez firmę ddd Andrzeja Panfila to oferta dla zdecydowanych klientów, którym proponujemy:

 • inspekcję wizualną, aby zidentyfikować gryzonie, ich inwazję i oznaki występowania,
 • zabezpieczenie terenu (np. mieszkań, pomieszczeń zakładu) gryzonioszczelność,
 • monitoring aktywności gryzoni poprzez montaż urządzeń deratyzacyjnych,
 • zwalczanie gryzoni stosując różne metody: mechaniczne, fizyczne, chemiczne,
 • oceniamy skuteczność zabiegów i ustalamy działania korygujące,
 • zajmujemy się utylizacją padłych gryzoni.

  Darmowa wycena!

  Masz pytania lub potrzebujesz naszej pomocy? Może interesuje Cię wycena naszych usług? Wyślij zapytanie, a odpowiemy na nie najszybciej jak to możliwe.  Tę stronę chroni rozwiązanie reCAPTCHA. Obowiązuje Polityka Prywatności oraz Regulamin Google.


  Zadzwoń do nas!