Dezynfekcja Koronawirus COVID-19

Dezynfekcja Koronawirus COVID-19

COVID 19 (Coronavirus Disease 2019) to choroba zakaźna układu oddechowego wywołana zakażeniem wirusem SARS COV 2.

Obecnie istotnym problemem na świecie jest pandemia wirusa SARS-CoV-2. Przeprowadzenie dezynfekcji pomieszczeń jest bardzo ważną kwestią ochrony zdrowia społeczeństwa. Niektórzy ludzie nie mogą pozwolić sobie na ciągłe pozostawanie w domu, aby odizolować się od pozostałych, muszą wykonywać swoje potrzeby życiowe, pracować. Dlatego niezbędne jest systematyczne przeprowadzanie dezynfekcji miejsc, w których społeczeństwo przebywa, prace, itd.

Zależy nam, aby zminimalizować ryzyko zakażenia się SARS-CoV-2 i sumiennie przeprowadzamy zlecone nam usługi dezynfekcji.

Profilaktyka w celu ograniczeniu zakażeń Covid 19

Do podstawowych zasad zapobiegania przenoszenia się koronawirusa należą:

 • Częste i dokładne mycie rąk mydłem lub środkami zawierającymi alkohol przez minimum 30 sekund. Należy pamiętać, że zachowanie higieny jest niezwykle ważne w czasie pandemii.
 • Zachowanie dystansu fizycznego od osób, które mają objawy grypopodobne oraz unikanie dotykania okolic ust, nosa, oczu.
 • Zakrywanie ust oraz nosa podczas kichania lub kaszlu.
 • Zakładania maseczek ochronnych przez osoby opiekujące się chorymi, bądź te z objawami ze strony układu oddechowego. Osoby te powinny uważać, aby nie przenieść czynnika zakaźnego na innych.

Rozprzestrzenianie się Koronawirusa Covid 19 -sars cov 2

Wirus bardzo szybko rozprzestrzenia się i długo utrzymuje na różnych powierzchniach. Koronawirus covid 19 przenoszony jest przez kontakt z chorą osobą przez kropelki unoszące się w powietrzu, przede wszystkim poprzez wydzieliny takie jak: ślina, wydzielina z nosa, kaszel, czy kichanie. Jeżeli chodzi o przetrwanie wirusów sars cov 2 na powierzchni, to zależy ono między innymi od temperatury, wilgotności powietrza, czy materiałów powierzchni. Trudno stwierdzić, ile czasu koronawirus jest w stanie przetrwać, orientacyjnie powierzchnie takie jak plastik, szkło i metal są mniej odporne i wirus utrzymuje się nawet do 8 dni, natomiast w powietrzu jest w stanie przetrwać 3 godziny. Z tego względu wysoka zaraźliwość Koronawirusem sprawia, że niezwykle ważne jest przeprowadzenia dezynfekcji na wszystkich powierzchniach!

Wybrane obiekty dezynfekcji

Firma nasza wykonuje profesjonalne zabiegi dezynfekcyjne wielkopowierzchniowych pomieszczeń, magazynów, hal, jak i mniejszych pomieszczeń, m.in.:

 • szkoły, przedszkola,
 • kina i teatry,
 • pomieszczenia użyteczności publicznej,
 • samochody, autobusy,
 • szpitale, przychodnie,
 • restauracje, stacje benzynowe,
 • mieszkania,
 • kościoły,
 • placówki służby zdrowia,
 • gabinety kosmetyczne, fryzjerskie, gabinety SPA,
 • siłownie,
 • domy pomocy społecznej,
 • pomieszczenia magazynowe, hale.

Dezynfekcja pomieszczeń – metody przeprowadzenia zabiegu

Dezynfekcja koronawirus – zamgławianie

Dezynfekcja pomieszczeń poprzez zamgławianie to jedna z najlepszych metod usunięcia wirusów. Dezynfekcję przeprowadza się z użyciem środka dezynfekującego, który rozprowadzany jest za pomocą zamgławiacza. Zamgławianie ULV na zimno to zabieg, podczas którego wytwarza się zimna mgła. Małe krople unoszą się w powietrzu docierając do każdego zakamarka, pokrywając wszystkie powierzchnie. W ten sposób mgła zabija wszystkie wirusy, bakterie oraz inne mikroorganizmy chorobotwórcze. Stosowany przez Zakład Andrzeja Panfila środek do usług zamgławiania jest certyfikowany, zatwierdzony do zwalczania koronawirusa.

Dezynfekcja koronawirus – oprysk z użyciem preparatów biobójczych

W celu przeprowadzenia usług odkażania klamek, domofonów, czy poręczy na klatkach schodowych zazwyczaj przeprowadza się dezynfekcję w formie oprysku. Jest to tradycyjna metoda, którą wykonuje się używając opryskiwaczy ręcznych o ciśnieniu do 6 barów.

Dezynfekcja koronawirus -ozonowanie

Do przeprowadzenia usług ozonowania stosuje się generatory ozonu. Dezynfekcja ozonem polega na usunięciu bakterii, wirusów i grzybów oraz ich przetrwalników, kiedy stężenie ozonu wynosi 13 µg/dm3. Dzięki zabiegu ozonowania nie trzeba używać żadnych środków bakteriobójczych, a mimo to powietrze z wirusów jest oczyszczone. Ozon stosuje się do dezynfekcji dużych i małych obszarów. Zaletą wykorzystania tej metody jest przedostanie się gazu do trudno dostępnych miejsc, szczelin. Usługa odkażania poprzez ozonowanie to ekologiczny zabieg. Ważne jest aby pamiętać, że mimo, iż ozon jest bezpieczny to w przypadku przekroczenia jego normy stężenia może być trujący. Szkodliwe stężenie to te, powyżej 0,08 ppm w powietrzu, ozon jest wówczas niebezpieczny dla wszystkich organizmów. Czas przeprowadzenia zabiegu zależy od wielkości powierzchni. Może on trwać od 30 minut do kilku godzin.

Dezynfekcja – Profesjonalne zwalczanie wirusów!

Zakład Dezynfekcji, Dezynsekcji i Deratyzacji przeprowadza dezynfekcję poprzez zamgławianie oraz ozonowanie, które powoduje likwidację 2019-nCoV -Koronawirusa. Ozonowanie przeprowadzamy w przypadku mniejszych pomieszczeń, wówczas ozon poprzez silnie utleniające właściwości skutecznie usuwa drobnoustroje, wirusy, bakterie. Zabiegi dezynfekcji wymagają wcześniejszego przygotowania pomieszczeń.

Jako jedna z niewielu firm w Polsce posiadamy najnowocześniejszy sprzęt do zamgławiania ULV. Jest to bardzo wydajny zamgławiacz, który posiada 20 dysz natryskowych, które można obracać w lewo, prawo, w górę i dół za pomocą bezprzewodowego pilota. Air Fog 3 posiada również aż 6 trybów, funkcji automatycznych.

Dezynfekcja w czasie pandemii pozwalająca na usuwanie wirusów i bakterii jest niezwykle istotna dla zachowania bezpieczeństwa ludzi!

Stosujemy środki chemiczne zatwierdzone do walki z koronawirusem. Zapraszamy do skorzystania z usługi!

Przykładowa dezynfekcja za pomocą zamgławiania

 

  Darmowa wycena!

  Masz pytania lub potrzebujesz naszej pomocy? Może interesuje Cię wycena naszych usług? Wyślij zapytanie, a odpowiemy na nie najszybciej jak to możliwe.

  Tę stronę chroni rozwiązanie reCAPTCHA. Obowiązuje Polityka Prywatności oraz Regulamin Google.

  Zadzwoń do nas!