Zwalczanie mrówek

Zwalczanie mrówek

Mrówki należą do rodziny mrówkowatych (Formicidae). Występuje ponad 12 tysięcy gatunków mrówek. Owady te żyją w dużych skupiskach, w których każdy z nich ma konkretną rolę. Najważniejszą z nich pełni uskrzydlona, zapłodniona samica, królowa, która to jaja składa przez całe swoje życie. U jednych mrówek królowe żyją do 12 miesięcy, są natomiast takie mrówki, których królowe żyją 10-15 lat, do 25! Największe skupisko w swoim stadzie stanowią robotnice, czyli samice bezpłodne, bez skrzydeł. Robotnice mrówki żyją średnio 4 lata (od kilku miesięcy do 10 lat) i ich obowiązki zmieniają się wraz z wiekiem. Zadaniem w grupie tych najmłodszych jest utrzymywanie porządku w gnieździe oraz karmienie królowej i larw. Natomiast starsze robotnice mrówki mają za zadanie pozyskiwać jedzenie poza gniazdem i to właśnie one najczęściej występują w miejscach takich jak w naszym domu, ogrodzie. Z kolei w blokach częściej występują mrówki faraona, gdzie w swoich gniazdach może być ich 350 tysięcy robotnic i 800 królowych. Gdy gniazdo jest zagrożone, robotnice mrówek przenoszą larwy i poczwarki w bezpieczne miejsce. Mrówki jedzą zarówno pokarm pochodzenia roślinnego jak i zwierzęcego. Owady te lubią jedzenie zawierające cukry i białko. Mrówka często bywa tam gdzie rośliny, ponieważ zlizuje z nich rosę miodową, która wydalana jest przez mszyce. Mrówki w zamian za to dbają o mszyce i oczyszczają ich kolonie z martwych osobników, co sprawia, że rośliny te- mszyce nie atakują choroby. Owady hodują mszyce w swoim mrowisku i chronią je przed drapieżnymi owadami.

Mrówki faraona

Mrówki faraona inaczej natrętk domowa Monomorium pharaonis to gatunki mrówek, które występują w bardzo dużej kolonii, tj. ponad 300000 osobników i 2000 królowych. Owady te występują w wilgotnych, ciepłych miejscach, gdzie jest duże skupisko bakterii. Mrówki możemy spotkać w szczelinach ścian, pod podłogą naszego domu, pod kafelkami, a także w pobliżu rur z wodą. Często gniazda mrówek występują też w złączach mebli, za szafami, pod doniczkami z kwiatami, czy w pobliżu wanny. Miejsca, gdzie występują mrówki w ogrodzie są widoczne, poprzez „ścieżki”, które kolonia tych owadów zrobiła.

Szkodliwość mrówek

Mrówki szczególnie szkodliwe są w szpitalach, ponieważ roznoszą wiele chorób wywołanych przez bakterie, tj.: Pseudomonas, Salmonella, Staphylococcus, Klebsiella i Clostridium spp. Mniejsze osobniki mrówki faraona są w stanie przecisnąć się do urządzeń medycznych czy nawet do gipsu chorego. Mrówki faraona potrafią boleśnie nas ugryźć.

Owady te są dużym problemem ludzi, zanieczyszczają produkty spożywcze i pomieszczenia w ich domach.

Co zrobić, aby nie dopuścić do pojawienia się mrówek w domu, mrówek w ogrodzie?

Skuteczne metody prewencyjne, polecane zastosować, aby w późniejszym czasie nie było potrzeby zwalczania mrówek to z pewnością zachowanie owadoszczelności miejsca mieszkalnego. Występujące w naszym domu szczeliny i szpary wystarczy odpowiednio uszczelnić. Obecności mrówek możemy zapobiec również utrzymując porządek, myjąc meble i podłogi, a żywność chowając do pojemników. Mrówki lubią wodę, zatem należy odciąć im dostęp do niej, naprawić wszelkie urządzenia w naszym domu, w których są przecieki. Aby nie mieć inwazji mrówek warto często wyrzucać śmieci.

Zwalczanie mrówek – domowe sposoby!

Przeczytaj poniższe informacje jakie są metody, aby zwalczyć mrówki samemu!

Spróbuj popularne domowe sposoby na mrówki! Trzeba zaobserwować skąd mrówki wychodzą, a potem możesz użyć produktów odstraszających insekty. Do zwalczania mrówek użyć można proszek cynamonu, którego mrówki nie lubią! Gdy owadów tych jest coraz więcej w naszym ogrodzie rozsypmy w miejscach poruszania się mrówek cynamon. Proszek ten zniechęci je do wchodzenia do naszej altany w ogrodzie. Wśród domowych sposobów pozbycia się gniazda niechcianych owadów popularne jest także rozsypywanie mąki kukurydzianej w ogrodzie, po której spożyciu, mrówki giną. Mrówek w ogrodzie możemy się skutecznie pozbyć także jeżeli będziemy mieć zasadzone dużo roślin tymianku, roślin lawendy, roślin mięty, roślin pietruszki, czosnek. Rośliny te są pożyteczne, gdyż ich zapach odstrasza mrówki.

Jeżeli jednak nadal masz problem i występują u Ciebie mrówki w domu, mrówki w ogrodzie, sprawdź profesjonalne sposoby ich zwalczania, które oferuje Zakład Dezynfekcji, Dezynsekcji i Deratyzacji Andrzeja Panfila!

Aby skutecznie pozbyć się mrówek zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą!

Zwalczanie mrówek przez Zakład Dezynfekcji, Dezynsekcji i Deratyzacji Andrzeja Panfila

Profesjonalne środki oraz doświadczenie firm dezynsekcyjnych to jedyny sposób, aby skutecznie zwalczyć mrówki. Do pozbycia się mrówek w domu, mrówek w ogrodzie Zakład nasz wykorzystuje preparaty – insektycydy. Środek aplikuje się na gniazdo mrówek i teren wokół niego. Do zwalczania kolonii mrówki poprzez dezynsekcję trzeba zastosować właściwą dawkę preparatów w kluczowych miejscach takich jak drzwi, okna, łączenia podłóg ze ścianami i innych możliwych kryjówkach mrówek w domu czy ogrodzie. Preparat na mrówki w formie płynnej zastosować musimy także w szczelinach, które również mogą być dobrym miejscem występowania mrówki w domu, mrówki w ogrodzie. Korzystać można również z metod zwalczania mrówek używając środków pylistych i aerozoli, które mają zastosowanie najczęściej w zwalczeniu mrówek biegających. Zwalczać mrówki możemy także stosując trutki na bazie pokarmów, co przynosi skuteczne rezultaty.

Zwalczanie mrówek z wykorzystaniem profesjonalnych preparatów to zabieg długotrwały, który pozwala skutecznie pozbyć się kolonii mrówki na wiele miesięcy. Jeżeli zastosujemy również metodę higieniczną, a co za tym idzie ograniczymy pokarm mrówkom, wówczas zastosowane środki, preparaty chemiczne, trutki będą chętniej pobierane przez mrówki. Specjaliści naszej firmy pomogą Ci pozbyć się mrówek dobierając najlepszy sposób przeprowadzenia dezynsekcji.

Zakład Dezynfekcji, Dezynsekcji i Deratyzacji Andrzej Panfil oferuje zwalczenie mrówek w naszych domach, mieszkaniach, ogrodach.

Usługi zwalczania mrówek w mieszkaniach, domach, ogrodach wykonujemy na terenie:

  • województwa kujawsko -pomorskiego: Bydgoszcz, Inowrocław, Toruń, Włocławek, Grudziądz
  • województwa wielkopolskiego: Poznań, Kalisz, Konin, Piła, Gniezno, Leszno

Zakład nasz podejmuje się zwalczania mrówek w ciągu 24 godzin od zgłoszenia zlecenia.

    Darmowa wycena!

    Masz pytania lub potrzebujesz naszej pomocy? Może interesuje Cię wycena naszych usług? Wyślij zapytanie, a odpowiemy na nie najszybciej jak to możliwe.

    Tę stronę chroni rozwiązanie reCAPTCHA. Obowiązuje Polityka Prywatności oraz Regulamin Google.

    Zadzwoń do nas!