Zwalczanie Pluskiew

Zwalczanie Pluskiew (Odpluskwianie)

Wygląd pluskiew domowych

Pluskwy domowe (cimex lectularius) charakteryzują się spłaszczonym, jajowato -owalnym ciałem w kolorze brązowym. Dorosłe osobniki pluskwy mają długość do 4-5mm, szerokość około 3-4mm. Owady te na głowie mają czarne oczy i czułki, z których jeden z nich to kłująco- ssący aparat gębowy, służący do przekłuwania skóry i pozyskiwania krwi z człowieka. Pluskwy domowe prowadzą pasożytniczy tryb życia. Pluskwy domowe nie posiadają tylnych skrzydeł, ich odnóża mają pazurki, które pozwalają im wznosić się na nierównym terenie. Samice pluskwy domowej są znacznie większe, okrągłe. Wiosną samice pluskwy składają białe jaja w szczelinach, szparach ścian, podłóg, w mieszkaniu, domu w kryjówkach najczęściej takich jak ramy obrazów, pod listwami podłóg, tapetami, itp. W ciągu swojego życia samica pluskwy składa od 250 do 500 jaj. Jeżeli dorosłe osobniki pobierają pokarm regularnie, tj. co tydzień wówczas żyją one nawet do 2 lat, jednak w przypadku braku żywiciela żyją tylko kilka miesięcy. Pluskwa domowa wychodzi z ukrycia w nocy, podczas snu ludzi, wówczas przekłuwając skórę pobiera ich krew, którą pije zazwyczaj przez około 5 minut. W trakcie bezbolesnego ukłucia, ugryzienia przez pluskwy do rany wprowadzana jest znieczulająca wydzielina gruczołów ślinowych, ograniczająca krzepnięciu krwi. Następnie w miejscach ugryzienia pluskwy odczuć można pieczenie i swędzenie, po których powstają pęcherzyki.

Gdzie szukać pluskwy domowe?

Pluskwa domowa spotykana jest najczęściej w miejscach takich jak mieszkania, hotele, środki transportu publicznego, itp. Pluskwy uwielbiają lokować się w starych tapczanach, materacach, gniazdkach, listwach, obrazach, a nawet wewnątrz mebli. Pluskwy udomowiają się w szparach i szczelinach. Problematyka pluskiew związana jest w największej mierze z blokowiskami z powodu łatwej możliwości przechodzenia między mieszkaniami (na przykład poprzez wentylację czy rury), stąd zwalczanie pluskiew nie należy do łatwych wyzwań.

Ślady występowania pluskwy

Specyficzny, nieprzyjemny zapach w naszym mieszkaniu, domu oznaczać może obecność występowania pluskiew. Niemiła woń unosząca się w mieszkaniu, domu wynika z wydobywającej się substancji z gruczołów tułowiowych pluskwy. Występowanie pluskiew domowych rozpoznać można także po łóżkach zaplamionych krwią oraz śladach występowania kału, który wygląda jak trudna do usunięcia, brunatna plama. O występowaniu pluskiew świadczyć mogą oczywiście ślady pogryzienia na naszym ciele, które często są swędzące.

Co zrobić, aby nie dopuścić do pojawienia się pluskiew?

Zanim wystąpi problem, jakim jest pluskwa domowa warto zapobiegać takiej sytuacji. Metoda zapobiegawcza to zwykle oddzielenie miejsca inwentarskiego od mieszkalnego. Aby niechciane owady -pluskwy domowe nie pojawiły się, należy przenieść gniazda ptaków z miejsca zarówno mieszkalnego jak i inwentarskiego. Warto również zachować owadoszczelność w naszym mieszkaniu, domu. W przypadku szczelin, dziur, miejsca te należy uszczelnić, aby pluskwy nie przedostawały się z sąsiadujących pomieszczeń. Dzięki utrzymaniu miejsca inwentarskiego w czystości również ograniczamy pojawienie się pluskwy. Ważne jest, aby często zamiatać mieszkanie, myć podłogi, odkurzać, czyścić zabrudzone miejsca, meble, łóżka, a także uszczelniać kryjówki w miejscach występowania pluskwy domowej tj. tapety, obrazy. Chemiczna metoda zapobiegania pojawienia się pluskwy domowej jest również istotna. Należy często zmieniać pościel, odkurzać łóżka i ich materace.

Skąd się biorą pluskwy?

Najczęściej nasze mieszkanie jest zapluskwione przez częste podróże, z których w przewożonych przedmiotach zwykle przenosimy pluskwy. Zwracajmy zatem uwagę na sprawdzanie tych rzeczy, aby nie borykać się później z problemem zwalczania pluskwy domowej.

Metody na to jak pozbyć się pluskiew?

Najskuteczniejszą metodą zwalczania pluskiew jest proces, który wymaga zastosowania profesjonalnych preparatów używanych przez wyspecjalizowane firmy. Na początku należy przeprowadzić dokładną inspekcję lokalu i lokalizacji miejsc, w których występują pluskwy. Aby zlikwidować wszystkie stadia rozwoju pluskwy ludzkiej (tj. jaja, larwy, postać dorosła) stosujemy metody dezynsekcji chemicznej i fizycznej.

Metody chemiczne zwalczania pluskiew domowych

Aby zwalczyć pluskwy wykorzystywana jest metoda chemiczna, która oznacza zwalczanie pluskiew poprzez użycie środków takich jak pyretroidów, karbaminianów lub związków fosforoorganicznych.

Wśród metod chemicznych zwalczania pluskwy jest oprysk, opylanie lub zamgławianie.

Opryskiwanie

Usuwanie pluskiew przez opryskiwanie, oznacza że do usługi dezynsekcji np. łóżka, materacy wykorzystuje się preparaty, środki zawierające permetrynę. Podczas wykonywania zabiegu zwalczania pluskwy domowej w takich miejscach należy uważać, aby materace, obicia pikowania i zagłębienia łóżka nie nasiąkły, a opryskany teren był suchy przed położeniem się człowieka, dlatego ważne jest użycie preparatów z cieczą roboczą z umiarem. Odpluskwianie poprzez oprysk mieszkania to zabieg, który trzeba wykonać bez obecności człowieka, zwierząt. Pary preparatów do pozbycia się pluskwy domowej muszą dostać się do kryjówek pasożyta.

Aby pozbyć się pluskwy można również zastosować opylanie powierzchni wykorzystując środki pyliste.

Zamgławianie

Zwalczanie pluskwy domowej dokonuje się również poprzez zamgławianie. Jest to jeden z najczęściej wykonywanych zabiegów, dzięki któremu firma ddd jest w stanie pozbyć się owadów jakimi są pluskwy domowe. Zamgławianie to wykonanie zabiegu przy użyciu której wytwarzana jest „mgła” chemiczna dostająca się do niewielkich szczelin pomieszczeń naszego mieszkania. Dzięki temu pluskwa domowa ukrywająca się w zakamarkach również ma kontakt z biobójczą substancją.

Aby wykonanie zabiegu dezynsekcji, pozbycia się pluskwy było skuteczne, metoda zamgławiania musi być przeprowadzona przez profesjonalną firmę DDD.

Metody fizyczne zwalczania pluskiew domowych

Aby pozbyć się pluskiew w miejscach, mieszkaniu, domu w którym nie można stosować środków, preparatów chemicznych wykorzystuje się usługi fizyczne zwalczania pluskwy domowej.

Odpluskwianie tymi metodami to usługi zwalczania pluskiew poprzez m.in. wyparzanie zainfekowanych sprzętów gorącą wodą, czy też wynoszenie ich na silny mróz. Niestety takie domowe sposoby są zwykle nieskuteczne, dlatego zwalczanie pluskiew należy powierzyć firmie ddd.

Wykonanie usługi dezynsekcji, aby zwalczyć pluskwy przeprowadza się również metodą wymrażania suchym lodem.

Wymrażanie suchym lodem

W metodzie tej problem występowania pluskwy domowej rozwiązuje się wykorzystując maszynę wytwarzającą suchy lód o temperaturze -780C. Wymrażanie mieszkania, domu suchym lodem nie wymaga użycia środków chemicznych, używany jest bowiem tylko dwutlenek węgla -ciekły CO2. Wykonanie zabiegu dezynsekcji tą metodą jest istotne wówczas, gdy w miejscach, gdzie występuje problem pluskiew mieszkają chorzy, dzieci. W takim przypadku nie stosuje się środków chemicznych, metoda jest w 100% ekologiczna. Usługa pozwala pozbyć się owadów zarówno osobników dorosłych jak i larw, jaj. Atutem pozbycia się pluskwy tym sposobem jest fakt, że mieszkanie nie musi być zwykle przygotowywane przez klientów. Nie ma potrzeby opuszczania mieszkania na czas realizacji usługi zwalczania pluskwy, a co za tym idzie jego późniejszego wietrzenia, czy też zabezpieczenia produktów spożywczych oraz wyprowadzania zwierząt. Pomieszczenia naszego mieszkania są suche i nie ma konieczności ich sprzątania. Ponadto zwalczanie owadów – pluskiew metodą wymrażania nie pozostawia żadnego zapachu, a jego efekt jest natychmiastowy.

Jeżeli pluskwy występują w kilku mieszkaniach jednego bloku lub w zespole kilku pomieszczeń inwentarskich, wówczas dezynsekcja pluskiew musi być przeprowadzona na terenie całego budynku. Stosując skuteczne środki, preparaty do zwalczenia pluskwy całkowity rezultat możemy osiągnąć już po pierwszej usłudze, natomiast jeżeli inwazja pluskiew jest duża pozbycie się pluskwy może trwać do kilku miesięcy.

Domowe sposoby, aby pozbyć się pluskiew są nieskuteczne i niezbędne jest wezwanie firmy dezynsekcyjnej!

Zakład Dezynfekcji, Dezynsekcji i Deratyzacji Andrzeja Panfila to specjaliści w zwalczaniu owadów – pluskiew! Firma DDD Andrzeja Panfila zapewni Ci dyskrecję – nasze samochody są nieoznakowane a pracownicy kombinezony ochronne zakładają dopiero u klienta.

Zwalczanie pluskiew jest naszą specjalnością. Stosujemy bardzo skuteczne środki chemiczne. Poprzez wieloletnie doświadczenie opracowaliśmy skuteczne metody zwalczania pluskwy, które dostosowujemy indywidualnie do wymagań naszych Klientów.

Na usługi zwalczania pluskiew udzielamy pełnej gwarancji!

    Darmowa wycena!

    Masz pytania lub potrzebujesz naszej pomocy? Może interesuje Cię wycena naszych usług? Wyślij zapytanie, a odpowiemy na nie najszybciej jak to możliwe.

    Tę stronę chroni rozwiązanie reCAPTCHA. Obowiązuje Polityka Prywatności oraz Regulamin Google.

    Zadzwoń do nas!