Zwalczanie prusaków, karaluchów, karaczanów

Zwalczanie prusaków, karaluchów, karaczanów

Karaczan jest to owad, który przystosował się do życia w środowisku silnie przekształconym przez człowieka. Powszechnie nazywany „karaluch” przystosowany jest do ciepłych i wilgotnych miejsc. Zakład nasz zwalcza prusaki zarówno w domach mieszkalnych, jak i zakładach na terenie Inowrocławia, Bydgoszczy, Torunia, Poznania i wiele innych miast.

Występuje wiele gatunków karaczanów, natomiast najczęściej występujący szkodnik z tej grupy to karaczan prusak i karaczan wschodni.

Jak rozpoznać karaczana?

Dorosły owad ma długość 1,3- 1,6cm, posiada duże skrzydła oraz czułki, ich zabarwienie jest ciemnobrązowe, niemal czarne. Młode karaluchy są podobne do dorosłych osobników, tylko mniejsze. Larwy karaczana wschodniego są białe i przypominają dorosłe karaczany. Linieją, a wylinki są dodatkowym źródłem zanieczyszczenia pokarmu, w który wtargną.

Karaluch to najpospolitszy i najbardziej znany insekt domowy. Jest to insekt sanitarny, bardzo często pojawia się w kuchni, obiektach, gdzie występuje żywność, wówczas może dojść do zawieszenia danego ośrodka (tj. restauracji) przez Sanepid. W takich przypadkach niezbędne jest zwalczenie karaluchów przez profesjonalną firmę dezynsekcyjną.

Owady te są roznosicielami poważnych chorób zakaźnych, takich jak: czerwonka, choroby Heinego-Medina, duru brzusznego i wirusowego zakażenia przewodu pokarmowego. Aby nie dopuścić do pojawienia się karaczanów w naszym domu, firmie itd. należy utrzymywać porządek, usuwać resztki pożywienia, a także przetrzymywać jedzenie w zamkniętych naczyniach. Aby ograniczyć inwazję tych szkodników trzeba utrzymywać odpowiednią temperaturę w pomieszczeniach oraz uszczelnić wszystkie szpary, dziury, przez które insekty mogą się przedostać.

W celu całkowitego pozbycia się karaczanów potrzebna jest skutecznie przeprowadzona dezynsekcja przez wyspecjalizowaną firmę zwalczającą szkodniki. Dezynsekcja przeprowadzona przez nasza firmę gwarantuje wytępienie karaluchów. Stosujemy najnowocześniejsze środki owadobójcze.

Usługę dezynsekcji, zwalczania karaluchów: karaczanów, prusaków w domach, firmach wykonujemy na terenie:

  • województwa kujawsko -pomorskiego: Bydgoszcz, Inowrocław, Toruń, Włocławek, Grudziądz
  • województwa wielkopolskiego: Poznań, Kalisz, Konin, Piła, Gniezno, Leszno.

Zakład nasz podejmuje się zwalczania karaluchów, prusaków w ciągu 24 godzin od zgłoszenia zlecenia.

    Darmowa wycena!

    Masz pytania lub potrzebujesz naszej pomocy? Może interesuje Cię wycena naszych usług? Wyślij zapytanie, a odpowiemy na nie najszybciej jak to możliwe.