Dezynsekcja

Dezynsekcja

Dezynsekcja – (z języka łacińskiego INSECTUM – owad, DE – usuwanie, niszczenie) jest to usuwanie szkodliwych insektów- owadów latających i biegających (prusaki, karaluchy, mrówki, pchły, wszy, rybiki cukrowe, muchy, komary, pluskwy) a także chrząszczy magazynowych, które są szkodnikami żywności.

W zakres usług wchodzi także zwalczanie roztoczy. Zabiegi dezynsekcji wykonywane są za pomocą metody chemicznej, biotechnologicznej, fizycznej oraz mechanicznej.

Do sposobów walki z owadami należy ponadto wyłapywanie ich poprzez zastosowanie lepów zawierających atrakanty, bądź feromony oraz za pomocą lamp owadobójczych wyposażonych w wabiące owady latające światło UV.

Korzystając z naszej usługi dezynsekcji klienci otrzymują:

 • Profesjonalne doradztwo,
 • Bezpieczeństwo przeprowadzonej usługi,
 • Wysoką skuteczność zabiegu,
 • Usługi wykonane przez pracowników z doświadczeniem,
 • Usługi z użyciem wysokiej jakości preparatów.

Zabieg dezynsekcji przeprowadzamy dzięki zastosowaniu czynników:

 • fizycznych – usługi obejmujące zwalczanie szkodników wykonuje się używając parę wodną, promieniowanie UV, gorące powietrze, suchy lód,
 • chemicznych – usługi obejmujące zwalczanie szkodników przeprowadza się za pomocą środków owadobójczych- pestycydów,
 • biologicznych – usługi obejmujące zwalczanie owadów za pomocą innych organizmów żywych, np. nicieni.

Profesjonalna dezynsekcja to usługa wykorzystująca co najmniej dwa czynniki zwalczania insektów, wykorzystująca tzw. IPM „Integrowane metody zwalczania szkodników”.

Firma DDD Andrzeja Panfila stosuje wiele metod w zwalczaniu szkodników, które dobiera indywidualnie do klienta. Usługi usuwania insektów to wykonana skuteczna dezynsekcja z użyciem wyłącznie atestowanych preparatów.

Dezynsekcję przeprowadzamy stosując następujące metody:

Dezynsekcja w formie oprysku

Oprysk to usługi, które polegają na użyciu opryskiwaczy dzięki, którym preparaty owadobójcze w ciekłej formie aplikowane są przez ciśnienie. Do dezynsekcji wykorzystywane są wodne preparaty insektycydów, które używa się do likwidacji owadów. Metodę tą stosuje się do zwalczania szkodników każdego rodzaju insektów.

Dezynsekcja w formie żelowej

Usługi te polegają na stosowaniu insektycydu w miejscach, gdzie owady występują, na ścieżkach ich wędrówek. Środki wykłada się profesjonalnym pistoletem na określonym terenie i w ustalonej dawce. Metoda ta wykorzystywana jest do zwalczania karaczanów (prusaków i karaluchów), mrówek, a aplikowanie preparatu należy przeprowadzić w miejscach niedostępnych dla dzieci, zwierząt. W przypadku wykonania usługi w formie żelowej w miejscach takich jak żłobki, przedszkola, gastronomia, itp należy zachować szczególną ostrożność. Ze względu na przyciągające insektycydy, owady, które pobrały dany preparat umierają. Dezynsekcja w tej formie jest bezpieczna i skuteczna! Stosuje się ją zarówno w domach jednorodzinnych, jak i budynkach wielomieszkaniowych. Tego typu zabieg jest długotrwały, ponieważ żel zabezpiecza teren naszego domu na wiele miesięcy, a nawet lat. Atutem tej usługi jest fakt, że nie ma potrzeby opuszczania pomieszczeń firmy, domu podczas zabiegu, a także ich wietrzenia. Firma DDD Andrzeja Panfila stosuje profesjonalne środki, żele, które są bardzo skuteczne.

Dezynsekcja w formie zamgławiania

Usługi wykonane tą metodą stosuje się szczególnie w wysokich, przestronnych pomieszczeniach oraz na terenie otwartym. Do przeprowadzenia usług metodą zamgławiania używa się maszyny, które wytwarzają zimną lub gorącą mgłę. Zwalczanie owadów tą metodą wykonuje się w celu likwidacji komarów, meszek, moli, much, prusaków, karaluchów, pluskiew, itp. Dezynsekcja może być w formie zamgławiania:

 • termicznego – Przeprowadzenie usługi dezynsekcji polega na wykorzystaniu zamgławiania utworzonego z mieszaniny cieczy roboczej – wody, środka biobójczego i nośnika (na bazie gliceryny) poprzez zastosowanie termicznej wytwornicy dymu. Ciecz robocza odparowuje pod wpływem wysokiej temperatury, a następnie skrapla się przy kontakcie z chłodniejszą atmosferą pomieszczenia. W zamgławianiu termicznym powstaje mgła o średnicy kropli już od 0,5 mikrona i utrzymuje się ona w powietrzu znacznie dłużej aniżeli mgła zimna, co umożliwia dłuższy kontakt preparatu bójczego ze zwalczanym organizmem. Zamgławianie termiczne wykonywane jest we wszystkich miejscach, w których chcemy zwalczyć insekty czy drobnoustroje.
 • „na zimno” (ULV – ultra low volume). Usługi zamgławiania na zimno polegają na możliwości wytworzenia kropelek o mikroskopijnej średnicy i rozprowadzeniu ich za pomocą generatora zimnej mgły. W powietrzu rozpyla się ciecz roboczą (insektycyd) pod postacią aerozolu. Zaletą wykorzystania generatora ULV jest wysoka jakość zabiegu przy użyciu minimalnych ilości substancji biobójczych. Preparat niszczący szkodniki dostaje się do nawet najtrudniejszych miejsc, szczelin, co powoduje wysoką skuteczność przeprowadzonej usługi.
Dezynsekcja w formie gazowania (fumigacja)

Usługi w formie gazowania polegają na wykorzystaniu fumigantów, preparatów chemicznych w postaci dymu, pary lub gazu. Usługi fumigacji to zwalczanie zwłaszcza szkodników magazynowych, zbożowych tj. trojszyk ulec, mklik mączny, rozkruszek, lecz mogą być to także pchły, mole, pluskwy, czy też nawet myszy. Środki chemiczne wykorzystywane do usługi gazowania występują najczęściej w formie pastylek, tabletek, świec dymnych. Po zastosowaniu tego typu środków konieczne jest opuszczenie terenu firmy, tj. pomieszczeń magazynowych, silosów, itd na minimum 7 dni. Dopiero po wywietrzeniu obiektu i otrzymaniu bezpiecznego stężenia gazu tj. 0,1 ppm pomieszczenia są bezpieczne dla pracowników firmy. Dezynsekcja w formie gazowania jest to bardzo niebezpieczny zabieg zarówno dla zdrowia, jak i życia ludzi i zwierząt, dlatego to zadanie należy do profesjonalnej firmy ddd.

Oferujemy następujące usługi związane z dezynsekcją:

 • odkomarzanie,
 • zwalczanie pluskiew,
 • usuwanie gniazd os, szerszeni,
 • zwalczanie much (odmuszanie),
 • zwalczanie mrówek,
 • zwalczanie rybików,
 • fumigację, gazowanie zboża,
 • ozonowanie,
 • zwalczanie insektów: prusaki karaluchy.

Zapraszamy do kontaktu! Z chęcią odpowiemy na wszystkie pytania dotyczące usług zwalczania owadów! Gwarantujemy wysoką skuteczność w najtrudniejszych warunkach.

Zadowolenie klientów to nasz priorytet!

Przykładowe realizacje usługi dezynsekcji

  Darmowa wycena!

  Masz pytania lub potrzebujesz naszej pomocy? Może interesuje Cię wycena naszych usług? Wyślij zapytanie, a odpowiemy na nie najszybciej jak to możliwe.

  Tę stronę chroni rozwiązanie reCAPTCHA. Obowiązuje Polityka Prywatności oraz Regulamin Google.

  Zadzwoń do nas!