Monitoring szkodników

Monitoring szkodników

Monitoring szkodników – Aby zabezpieczyć obiekt przed gryzoniami i owadami niezbędne jest wdrożenie i organizacja programu ochrony przed szkodnikami. Monitoring szkodników pozwala na systematyczną ochronę Waszych obiektów przed owadami i gryzoniami. Jest to działanie profilaktyczne, które pozwala na szybką reakcję w przypadku inwazji szkodników.

Zgodnie z systemami HACCP, BRC, IFS, AIB, GMP, GMP+, GHP, ISO, itd.

Proponujemy usługi z zakresu monitorowania i zwalczania szkodników oraz wprowadzenie odpowiedniej dokumentacji zgodnej z obowiązującymi systemami w Zakładach, których działalność dotyczy żywności, mającą na celu ustalenie zasad postępowania, które zapewnią żywności bezpieczeństwo i maksymalną ochronę przed szkodnikami.

Wykonujemy usługi monitorowania i zwalczania szkodników w wielu zakładach spożywczych w całym kraju. Wspólnie z ich przedstawicielami wprowadziliśmy systemy i nadzorujemy kontrolę szkodników według procedur GMP, GHP, HACCP, ISO, BRC, IFS, AIB
Jednym z pierwszych i podstawowych etapów jest dokonanie lustracji obiektów i opracowania zasad kontroli szkodników. SYSTEM HACCP to ang. – Hazard Analysis and Critical Control Points jest to postępowanie mające na celu zapewnienie bezpieczeństwa żywności poprzez regularną lustracje obiektu, jak również zamontowanych w tym celu urządzeń służących do monitorowania oraz natychmiastowa reakcja w przypadku wystąpienia zagrożenia poprzez wdrożenie działań korygujących.

Zasady kontroli szkodników polegają na:

  • monitoringu, czyli stałej obserwacji stanu zagrożenia (kontrola wizualna, stosowanie detektorów jako dowodu na występowanie bądź nie występowanie szkodników)
  • zabiegi profilaktyczne
  • zabiegi represyjne (niszczące)

Następnym etapem jest określenie, a później eliminowanie dróg zagrożenia:

  • przeniesienie z zewnątrz wraz z dostawami towarów
  • bytowanie i rozwój wewnątrz obiektów (podstawowym zagadnieniem w tym temacie jest standard techniczny pomieszczeń)
  • naturalne przemieszczanie się z otoczenia czyli brak owado i szczuroszczelności.

    Darmowa wycena!

    Masz pytania lub potrzebujesz naszej pomocy? Może interesuje Cię wycena naszych usług? Wyślij zapytanie, a odpowiemy na nie najszybciej jak to możliwe.