Systemy regałowe – poznaj 3 korzyści z ich zakupu

Innowacyjne planowanie przestrzeni wewnątrz mieszkania, sklepu, garażu czy magazynu to przede wszystkim intuicyjne dostosowywanie jej do zmieniających się warunków. Co to oznacza? Że potrzebujesz czegoś więcej niż klasyczne regały albo szafy, aby móc naprawdę wygodnie korzystać ze wszystkiego, co chcesz wokół siebie umieścić! Inteligentne regałowe systemy zabudowy wnętrz to moduły, które możesz dowolnie łączyć i zmieniać w trakcie użytkowania, dostosowując je do własnych potrzeb. Jakie są trzy korzyści z ich kupna?

Jak stosuje się systemy regałowe?

Tego rodzaju produkty bardzo często wykorzystywane są w sklepach i magazynach – nic jednak nie stoi na przeszkodzie, aby móc wykorzystać je również w domu. Systemy regałowe to metalowe profile mocowane do ściany, na których bezinwazyjnie ustawia się wsporniki, wyposażone w półki, kosze albo inne rozwiązania do przechowywania rzeczy. Zabudowa wnętrz wykonana z ich użyciem staje się wówczas praktyczna – ma odpowiednią szerokość i głębokość oraz pełni różne funkcje. Jakie są jej zalety?

1. Powiększenie dostępnej przestrzeni do przechowywania

Wyobraź sobie, że planujesz zagospodarowanie niewielkiego kącika w swojej sypialni na otwartą garderobę. Z biegiem czasu dokładasz jednak do niej ubrań, torebek i butów, aż w końcu postanawiasz, że przeznaczysz na to całe to pomieszczenie, a miejsce do spania zorganizujesz sobie w innej części domu. Nie musisz zatem demontować półek – wystarczy, że dokupisz kolejne profile i wsporniki, aby poszerzyć dostępną przestrzeń. To naprawdę proste!

2. Wykorzystanie tego samego rozwiązania w zupełnie innym wnętrzu

Systemy zabudowy wnętrz są chętnie wykorzystywane w sklepach czy magazynach. Umożliwiają bardzo łatwe zagospodarowanie wolnej przestrzeni, nawet tam, gdzie nie ma możliwości postawienia klasycznego regału – na przykład nad innymi meblami stojącymi. Jeśli zechcesz wykorzystać te same regały w innym pomieszczeniu – większym, mniejszym lub o zupełnie innym rozkładzie, możesz to bez trudu zrobić, rozmontowując wyrób na drobniejsze moduły i zmieniając szyk ich ustawienia tak, aby lepiej wypełniały docelowy pokój.

3. Łatwa zmiana przeznaczenia pomieszczenia

Chcesz, aby Twój dotychczasowy garaż i miejsce do majsterkowania przy samochodzie zmieniły się w pomieszczenia o zupełnie innym przeznaczeniu – na przykład spiżarnię na przetwory? W takim razie często wystarczy tylko dokupić dodatkowe wsporniki, kosze czy półki, aby bez konieczności całkowitej wymiany systemów regałowych móc odmienić charakter danej przestrzeni. Montaż i demontaż jest banalnie prosty – wystarczą do tego narzędzia, które niemal każdy ma w domu, i minimum umiejętności technicznych.

Dlaczego warto wybrać systemy regałowe?

To innowacyjne rozwiązanie jest naprawdę warte rozważenia, ponieważ niewielkim kosztem pozwala stworzyć bardzo funkcjonalną przestrzeń, idealną do przechowywania różnych przedmiotów tak, aby każdy z nich miał swoje stałe miejsce. Sprzyja to utrzymaniu porządku – co jest kolejną zaletą i sprawia, że warto sięgnąć po system zabudowy wnętrz, gdy planuje się sprzątanie w garażu czy garderobie! Przekonaj się – wypróbuj je u siebie!

Zadzwoń do nas!